dietetyk-logo

Początek roku to dla wielu z Was dobry impuls do tego, aby dołączyć do swojego życia aktywność fizyczną, lub wrócić do sportu po przerwie. Nas trener personalny/dietetyk sportowy Bartek Magocki ma dla Was kilka rad, jak umiejętnie rozpocząć swoją przygodę z treningami.

1. Nie rzucajcie się od razu na głęboką wodę, zacznijcie od spokojnych treningów np. rozciąganie + ćwiczenia aerobowe na bieżni, rowerze lub orbitreku. Początkowe 2-4 tygodnie aktywności fizycznej nie powinno być zbyt intensywne, a jednostki treningowe powinny trwać nie więcej niż 70 minut. W pierwszym miesiącu trenujcie 2-3 razy w tygodniu i zobaczcie jak reaguje Wasz organizm.

2. Gdy powoli rozruszacie swoje ciało, warto stopniowo wprowadzić do treningów ćwiczenia budujące stabilizację centralną i wzmacniające mięśnie głębokie takie jak np. plank. Jeśli Waszym celem jest utrata tkanki tłuszczowej szczególnie polecam dołożenie treningów wysiłku interwałowego (10-15 minut), który w największym stopniu podkręca metabolizm.

3. Po około 6-8 tygodniach regularnych treningów, jeśli chcecie poprawić jakość i ilość tkanki mięśniowej rozpocznijcie ćwiczenia siłowe, które można wykonywać na maszynach, lub wolnych ciężarach.

4. Pamiętajcie, że najlepszą drogą do osiągnięcia sportowej sylwetki jest połączenie aktywności fizycznej ze zdrowym i zbilansowanym odżywianiem.

Trzymamy mocno kciuki! Powodzenia!

Dane kontaktowe

Kamieniec Wrocławski

ul. Wrocławska 116

Tel. 071 318 54 74

E-mail: biuro@familyfit.pl


Godziny pracy klubu:

poniedziałek, środa, piątek: 7:00-22:00

wtorek, czwartek 8:00-22:00

sobota: 8:00-16:00

Początek strony

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem